top of page

KONTAKT

arts@kultivera.nu

Kultivera
Storgatan 17
573 32 Tranås

Svenska arbetsgruppen:

Colm Ó Ciárnáin – Projektutvecklare

colm@kultivera.nu

070 580 4663

Frank Bergsten - Översättare, Illustratör & skribent
frank@kultivera.nu

Fuji Hoffman - Scenkonstutvecklare

fuji@kultivera.nu

Johannes Koole - Ekonomi 

ekonomi@kultivera.nu

Joakim Becker - Husets författare & poet

Sabina Smajlovic - Poet & skribent

Internationella specialister:

Seher Uysal, Turkiet
Residens-curator och utbildare
Samtidskonstnär / forskare

seher@kultivera.nu

Laura Bianco, Italien

Curator och utbildare, filmskapare

laura@kultivera.nu

Erica Elfström, Sverige/Frankrike

Filmresidens curator & filmskapare

Dominic Williams, Wales
Residens-curator och konferencier
Utgivare / Redaktör / Språkkonstfrämjare

dominic@kultivera.nu

bottom of page